HCIT:n tärkein voimavara - ihmiset ja osaaminen

OLEMME SITOUTUNEET AUTTAMAAN SINUA

Asiantuntijat

Vesa Harju

040 779 3557

vesa.harju@hcit.fi


Vesa on laaja-alainen konesaliosaaja.
 

Avainsanat: HyperV, Nutanix-AHV, VMware, OP5, Commvault, Veeam, kokonaisarkkitehtuuri



Christian Långfors

045 1032 100

christian.langfors@hcit.fi

Christianin ydinosaamista on virtualisointi, palomuurit, verkko- ja VPN-yhteydet eri tekniikoilla sekä Autodesk-ratkaisut.

Avainsanat: VMware, Fortigate, HPe, Netapp, Cisco, Linux, Dell. Konesaliratkaisut (virransyöttö, jäähdytys)

Petri Ulmanen

0400 384 633

petri.ulmanen@hcit.fi


Petrin vastuulla on CIOaaS-konseptin toteutus ja kehitys.

Avainsanat: CIO, CIO as a Service, Liiketoimintalähtöinen IT.

Lue lisää CIOaaS-konseptista täältä!



João Paulo Cataldi

jp.cataldi@hcit.fi

Lähitukipalvelut

Jarkko Melén

050 584 6960

jarkko.melen@hcit.fi


Jarkon erityisosaamista on erilaiset backup-ratkaisut.

Avainsanat: Veeam, Acronis, datan elinkaaren hallinta, konesaliratkaisut, VMware, HyperV. 

Myynti ja Markkinointi

Jarmo Kuljunlahti toimitusjohtaja


040 571 2971

jarmo.kuljunlahti@hcit.fi


Jarmo on konesaliteknologiaan erikoistunut myyjä, jonka motiivina on ymmärtää asiakkaan liiketoiminnan tarpeet ja kehityskohteet. 





Max Koskela

liiketoimintajohtaja

0400 864 775

max.koskela@hcit.fi


Maxin vastuulla on liiketoiminnan kehittäminen mm. Pohjanmaan alueella. Asiakkaiden tarpeiden tuntemus yhdistettynä teknologian ymmärrykseen ja laajaan yhteistyöverkostoon mahdollistaa asiakkaiden liiketoiminnan kannalta olennaisten IT-ratkaisujen tarjoamisen.

Rauno Pihlajamäki tekninen myyjä


044  9889 123

rauno.pihlajamaki@hcit.fi


Rauno on vahvan teknisen taustan omaava asiantuntijamyyjä, joka löytää parhaat ratkaisut asiakkaidensa IT-tarpeisiin. 





Petra Ingberg

myyntipäällikkö

050 572 5000

petra.ingberg@hcit.fi


Petra on pitkän linjan IT-myyjä, joka pitää asiakkaistaan huolta suurella sydämellä. Petra tuntee etenkin päätelaitteet ja tarvikkeet, mutta myös isommat kokonaisuudet.

Jyrki Kauppinen 

myyntipäällikkö


043 8243 134

jyrki.kauppinen@hcit.fi


Jyrkin pitkä kokemus alalta ja erilaisista asiakkaista mahdollistaa kokonaisvaltaisen ratkaisun tarjoamisen asiakkaan tarpeisiin. Saat käyttöösi parhaiten soveltuvat tuotteet ja ratkaisut, kun käytät hyväksesi myyntimme asiantuntemusta.


 

Katja Kuljunlahti
markkinointi ja hallinto

0500 50 50 55

katja.kuljunlahti@hcit.fi