HCIT:n tärkein voimavara - ihmiset ja osaaminen

OLEMME SITOUTUNEET AUTTAMAAN SINUA

Asiantuntijat

Vesa Harju

040 779 3557

vesa.harju@hcit.fi


Vesa on laaja-alainen konesaliosaaja.
 

Avainsanat: HyperV, Nutanix-AHV, VMware, OP5, Commvault, Veeam, kokonaisarkkitehtuuri


Bror Appelsin

050 378 9187

bror.appelsin@hcit.fi

Brorin ydinosaamista on palomuurit, verkko- ja VPN-yhteydet eri tekniikoilla sekä virtualisointi.

Avainsanat: VMware, Fortigate, HPe, Netapp, Cisco, Linux, Dell. Konesaliratkaisut (virransyöttö, jäähdytys)

Petri Ulmanen

0400 384 633

petri.ulmanen@hcit.fi


Petrin vastuulla on CIOaaS-konseptin toteutus ja kehitys.

Avainsanat: CIO, CIO as a Service, Liiketoimintalähtöinen IT.

Lue lisää CIOaaS-konseptista täältä!


João Paulo Cataldi

Jarkko Melén

050 584 6960

jarkko.melen@hcit.fi


Jarkon erityisosaamista on erilaiset backup-ratkaisut.

Avainsanat: Veeam, Acronis, datan elinkaaren hallinta, konesaliratkaisut, VMware, HyperV. 

Myynti ja Markkinointi

Jarmo Kuljunlahti toimitusjohtaja


040 571 2971

jarmo.kuljunlahti@hcit.fi


Jarmo on konesaliteknologiaan erikoistunut myyjä, jonka motiivina on ymmärtää asiakkaan liiketoiminnan tarpeet ja kehityskohteet. 


Katja Kuljunlahti
markkinointi ja hallinto

0500 50 50 55

katja.kuljunlahti@hcit.fi



Rauno Pihlajamäki tekninen myyjä


044  9889 123

rauno.pihlajamaki@hcit.fi


Rauno on vahvan teknisen taustan omaava asiantuntijamyyjä, joka löytää parhaat ratkaisut asiakkaidensa IT-tarpeisiin. 

Jyrki Kauppinen 

myyntipäällikkö


043 8243 134

jyrki.kauppinen@hcit.fi


Jyrkin pitkä kokemus alalta ja erilaisista asiakkaista mahdollistaa kokonaisvaltaisen ratkaisun tarjoamisen asiakkaan tarpeisiin. Saat käyttöösi parhaiten soveltuvat tuotteet ja ratkaisut, kun käytät hyväksesi myyntimme asiantuntemusta.